[ ↓ Menu ↓ ][ ↓ Zvolte jazyk ↓ ]

Fulltextové vyhledávání

Lyžování Hochficht

HochfichtHochfichtLyžařské středisko Hochficht leží na rakouské straně Šumavy a nabízí neporovnatelně lepší lyžování, než jakékoliv české středisko. Posuďte sami - 10 lanovek, přes 20 km uměle zasněžovaných sjezdovek od lehkých po náročné v nadmořské výšce až 1338 m.n.m., a v neposlední řadě dětský „Sunny Kids park“ s pojízdným pásem. Po vyznavače adrenalinu středisko Hochficht nabízí i Boarder & ski-crossovou dráhu s rychlými klopenými zatáčkami a několika skoky, na kterých zažijete ten správný adrenalin.

Poloha

Hochficht se nachází pouze cca půl hodiny jízdy od našeho hotelu a jeho poloha tak našim hostům umožňuje užít si kvalitní rakouské lyžování při ubytování za české ceny.

Skiareál Hochficht (Smrčina)

Ideální nadmořská výška 934 - 1338 m n. m.
Dostupnost bez mýtného a dopravních zácp
3 moderní čtyřsedačkové lanovky
7 dalších vleků + 13 sjezdových tratí
Evropským pohárem vyzkoušená FIS sjezdová trať
Lákavé rodinné sjezdovky
Zasněžovací systém na více než 80% tratí
Snowpark + Eventarena
Sunny Kids Park
Sjezdovky bez nebezpečí lavin a padání kamenů
Lyžařská škola + půjčovna + servis na místě
Moderní systém pokladen a přístupových zařízení
Cenově výhodná gastronomická nabídka

Hochficht - „Zima na třetí“

HochfichtObjevte překrásný zimní region v srdci Šumavy. Tento dynamicky se rozvíjející a mnohokrát oceněný areál nabízí akraktivní lyžařskou houpačku mezi třemi lyžařskými vrcholy. Vychutnejte komfortní jízdu se třemi čtyřsedačkovými lanovkami, souběžným lyžařským vlekem a dalšími zařízeními. Prožijte „snow and fun“ na lákavých sjezdových tratích pro všechny skupiny lyžařů.

Sunny Kids Park

Co čeká na děti a začátečníky v Sunny Kids Parku? Cvičný vlek, „kouzelný koberec“, lyžařský kolotoč, iglú a vychřívaná chata se těší na Vaši návštěvu. Eventarenu využívají rády různé kluby pro „super akce“. Ve „snowparku Ficht“ se nabízí pro freestylery se snowboardy a lyžemi bezvadná crossová trať. Celý tým centra Hochficht Vás srdečně zve k zimním radovánkám bez hranic pod mottem „Zima na třetí“ (Hochficht pokrývá hranice tří států - Rakousko, Německo, Česká republika).

Mapa Skiareálu Hochficht

Hochficht

1Standardní sjezdovka - s umělým zasněžováním 2 km dlouhá, náročná FIS-trať, vyzkoušená při evropském poháru, od vrcholu hory Hochficht přímo k dolní stanici lanovky (výškový rozdíl: 404 m).

1aSchönbergská sjezdovka - 1 km, pozvolná v horní části, souběžná s českou hranicí, poté náročným přírodním lesním průsekem ke standardní sjezdovce.

22aStierwiesenská sjezdovka - s umělým zasněžováním 3,4 km dlouhá rodinná sjezdovka, vhodná pro požitek z jízdy a vychutnání si lyžování, v dolní části se nachází vedle údolní stanice cvičný vlek (Sunny Kids Park).

3Reischlbergská sjezdovka - 1,6 km, při dobrém sněhu lákavá trasa pro aktivní lyžaře.

4Hochwaldská sjezdovka - 1,7 km dlouhá, překrásná, slunečná trať, plná zatáček. Snadná alternativa z Reischlbergu.

5Wenzelwiese - s umělým zasněžováním. Závodní aréna WISBI trať (s časomírou).

6Rehberg - s umělým zasněžováním 1,4 km dlouhá, oblíbená trať dětí a začátečníků, v horní části se nachází dětský vlek.

7Zwieselbergská rodinná sjezdovka - nově vybudovaná sjezdovka s překrásnýmpanoramatickým pohledem na Reischlber a Hochficht.

7a7aZwieselbergská sjezdovka - FIS - s umělým zasněžováním FIS - trať pro obří slalom a slalomové soutěže, je situována na závětrnou stranu k rannímu slunci. V dolní části se nacházejí 3 alternativy: dále na FIS-trati, v náročném černém úseku nebo přes lehkou objížďku k rodinné sjezdovce. (Sjezdovka 7a je v plánku bohužel označena jako 7. Nicméně se jedná o dva úseky. První směřující k černé sjezdovce a navazující červený úsek.)

8Schwarzenbergská sjezdovka - s umělým zasněžováním. Z Zwieselbergu vede nová široká sjezdovka (délka: 1,4 km) k nástupní stanici ve Schwarzenbergu.

9Krumauerská běžkařská dráha - Od Schönbergské sjezdovky směrem k Hochwaldské sjezdovce k Rehbergu a směr údolní stanice.

Doprava

Kongresové centrum Orsino vám na přání zajistí dopravu skibusem do skiareálu.

Skiareál Hochficht je od kongresového centra Orsino vzdálen necelých 40 km. Budete-li cestovat vlastním autem, nabízíme Vám mapu s naplánovanou trasou. Kliknutím na mapu ji můžete zobrazit v plné velikosti.

Hochficht1 - Startovní bodKongresové centrum Orsino Horní Planá
2 - Pernek
3 - Želnava - směr Nová Pec
4 - Nová Pec - odbočit vlevo směr Zvonková
5 - Bližší Lhota - směr Lichtenberg
6 - Přední Zvonková
7 - přechod do Rakouska
8 - Lichtenberg
9 - Ulrichsberg
10 - Salnau - odbočit v pravo na Hochficht zentrum
11 - Pfafetschlag
12 - Cíl Hochficht

Objevte překrásný zimní region v srdci Šumavy. Tento dynamicky se rozvíjející a mnohokrát oceněný areál nabízí akraktivní lyžařskou houpačku mezi třemi lyžařskými vrcholy. Vychutnejte komfortní jízdu se třemi čtyřsedačkovými lanovkami, souběžným lyžařským vlekem a dalšími zařízeními. Prožijte „snow and fun“ na lákavých sjezdových tratích pro všechny skupiny lyžařů.

 Co čeká na děti a začátečníky v Sunny Kids Parku? Cvičný vlek, „kouzelný koberec“, lyžařský kolotoč, iglú a vychřívaná chata se těší na Vaši návštěvu. Eventarenu využívají rády různé kluby pro „super akce“. Ve „snowparku Ficht“ se nabízí pro freestylery se snowboardy a lyžemi bezvadná crossová trať. Celý tým centra Hochficht Vás srdečně zve k zimním radovánkám bez hranic pod mottem „Zima na třetí“ (Hochficht pokrývá hranice tří států - Rakousko, Německo, Česká republika).

Nezávazná rezervace

Počasí

Fotogalerie

  • Pokoj
  • Hotel Orsino
  • Hotelový bazén
  • Sauna

Wellness