[ ↓ Menu ↓ ][ ↓ Zvolte jazyk ↓ ]

Fulltextové vyhledávání

Zimní sezóna

Lyžařské středisko Hochficht patří mezi nejoblíbenější na celé Šumavě. Nejen, že sem rádi jezdí trávit zimní dovolenou rakouští turisté, ale jsou zde příznivé cenové podmínky i pro české návštěvníky. Ubytování a lyžování Hochficht bylo několikrát oceněno jako turisticky oblíbené středisko, kde za své peníze dostanete mnohem lepší služby, než si sami dokážete představit. Lyžování Hochficht totiž nabízí alpský luxus za lidové ceny, a také je mnohem, mnohem blíže než nejbližší alpské pohoří.

Hochficht

Lyžování Hochficht

Lyžařské středisko Hochficht leží na rakouské straně Šumavy a nabízí neporovnatelně lepší lyžování, než jakékoliv české středisko. Posuďte sami - 10 lanovek, přes 20 km uměle zasněžovaných sjezdovek od lehkých po náročné v nadmořské výšce až 1338 m.n.m., a v neposlední řadě dětský „Sunny Kids park“ s pojízdným pásem.

Lyžování Kramolín

Lyžování Kramolín

Lyžařské středisko Lipno - Kramolín leží poblíž obce Lipno nad Vltavou na severním břehu Lipenské nádrže. V areálu najdete 3 nové čtyřsedačkové lanovky, více než 7 km sjezdových tratí (až 60m širokých) s nejvýkonnějším zasněžovacím systémem v ČR, i snowpark s U-rampou.

Běžkařský areál Schöneben

Běžkařský areál Schöneben

Schöneben je rozlehlý běžkařský areál s vysokou sněhovou jistotou a téměř každodenní úpravou stop. Nachází se na hranicích s Rakouskem a v okolí Hochfichtu v nadmořské výšce asi 1000 m.n.m. V běžeckém areálu Schöneben Vás čeká 78 km dlouhá síť běžeckých stop pro klasický styl a bruslení.

Bruslení na Lipně

Bruslení na Lipně

Lipenská přehrada pravidelně zamrzá od prosince do března. Bruslení na zamrzlé hladině patří k nejoblíbenějším zimním aktivitám, které láká tisíce návštěvníků z celé České republiky, ale i zahraničí.

Co vám může Hochficht nabídnout?

Především klidnou atmosféru s čistým horským vzduchem a skvěle upravené sjezdovky. Těch je zde celkem třináct a na jejich vrchol vás dopraví jeden ze sedmi vleků či některá ze čtyř sedačkových lanovek. Skiareál Lipno nabízí i oblíbené jsou rodinné sjezdovky, moderní snowpark i Kids park, kde si vaše ratolesti užijí spoustu zábavy se zkušeným personálem. Náročný sportovní den pak můžete zakončit gastronomickým zážitkem v některé z restaurací!

Obecně bývá Hochficht označován jako skiareál Lipno, neboť spolu s jezerem tvoří nejoblíbenější turistické atrakce Šumavy. Návštěva zamrzlé vodní nádrže Lipno je totiž velmi pěkným zpestřením lyžařské dovolené, můžete si zde vyzkoušet téměř nekonečnou jízdu na bruslích v závodní dráze, kde trénovala i naše nejlepší rychlobruslařka Sáblíková.

Důležitou součástí každé dovolené je samozřejmě i ubytování. Ubytování Hochficht nabízí různé druhy hotelů i rodinných penzionů či horských chat a vyberou si zde i ti nejnáročnější turisté. Avšak nezapomínejte, že nejdůležitější je si svůj hotel rezervovat co nejdříve, dávno už neplatí, že nejlevnější ubikaci seženete na místě. Pokud si vše včas rezervujete, nebudete muset první den dovolené trávit hledáním reklamy s nápisem ubytování Hochficht a doufat, že mají ještě někde volný pokoj, ale můžete si užívat na sjezdovce!

Ubytujte se v jednom z nově zrekonstruovaných Apartmánů, které se nacházejí na okraji obce Horní Plané přímo na břehu přehrady Lipno.

Nezávazná rezervace

Počasí

Fotogalerie

  • Pokoj
  • Hotel Orsino
  • Hotelový bazén
  • Sauna

Wellness