[ ↓ Menu ↓ ][ ↓ Zvolte jazyk ↓ ]

Fulltextové vyhledávání

Cyklistika

CyklistikaCyklistika na Lipně je jednou z nejdůležitějších turistických atrakcí celého regionu v okolí Lipna. Blízké Šumavské lesy jsou velmi atraktivní lokalitou a cyklisté z celé České republiky i z Rakouska sem každoročně míří poznávat jejich krásu a historii. Ať už jezdíte jednou denně či jednou za rok, rozhodně si zde přijdete na své.

Lipenská magistrála

Jedním z cyklisticky nejfrekventovanějších městeček je Frymburk, z něhož se můžete napojit na sedm samostatných cyklotras. Po nejdelší z nich, tzv. „Lipenské magistrále“, se dostanete podél jezera přes obec Lipno nad Vltavou až do Vyššího Brodu, odkud cesta pokračuje dále na východ. Velmi oblíbená je cyklotrasa tzv. „Krumlovská“ , jež tvoří okruh z Frymburku přes Hořice na Šumavě až do Českého Krumlova. Odsud se pak dostanete zpět přes Větřní a Malšín. Velmi oblíbená je dále tzv. „Schwarzenberská cesta“ , jež začíná v Černé v Pošumaví na břehu Lipna a dále pokračuje do Horní Plané. Poté se stáčí do Nové Pece a odtud přímo k Rakouským hranicím. Po přejezdu hranic povede část cesty i na Rakouském území, poté se opět vrátíte do Čech v obci Ježová.

Cyklostezky

Cyklostezky lze pochopitelně libovolně kombinovat a díky tomu jsou Vaše možnosti prakticky nekonečné. Především si však nezapomeňte užít krásné přírody, která Vás bude na Vašich cestách doprovázet a díky které si snad odnesete ty nejkrásnější zážitky a vzpomínky!

Lipenská magistrála – Po nejdelší, avšak nenáročné místní cyklotrase se dostanete podél jezera přes obec Lipno nad Vltavou až do Vyššího Brodu, odkud cesta pokračuje dále na východ

Krumlovská cyklotrasa vás provede nádherným prostředím Šumavy a Lipenské vodní nádrže až do překrásného města Český Krumlov. Trasa je dlouhá asi 72 kilometrů.

Čertova stěna - Tato cyklostezka vás zavede k jednomu z nejkrásnějších míst Šumavy – k Čertově stěně. Je dlouhá asi 42 kilometrů a prochází těmi nejhezčími místy v okolí lipenské vodní nádrže.

Nezávazná rezervace

Počasí

Fotogalerie

  • Pokoj
  • Hotel Orsino
  • Hotelový bazén
  • Sauna