[ ↓ Menu ↓ ][ ↓ Zvolte jazyk ↓ ]

Fulltextové vyhledávání

Lipenská přehrada

LipnoLipno - Lipenská přehrada je vodní dílo vybudované na řece Vltavě v letech 1952–1959. Rozlohou je největší přehradou na území Česka. Lipno je významnou lokalitou pro rekreační pobyt u vody a sportovní rybolov.

Lipno na jaře

Na jeře nabízí bohaté možnosti rybaření a pěší turistiky. Pro cykloturisty je zde vybudována rozsáhla síť cyklostezek. Probouzející se příroda je přímo rájem pro fotografy.

Léto na Lipně

V létě je Lipno skutečným centrem turistického ruchu. Teplota vody se pohybuje kolem 23°C a břehy jsou plné pláží a míst vhodných ke koupání nebo slunění. Lze využít windsurfing, jachting či projížďky na loďkách, nebo šlapadlech.

Krásný podzim na Šumavě

Na podzim je ideální příležitost užít si přírody v klidu a ve všech nádherných barvách, které se nabízí. Proto je Lipno vyhledávaným objektem všech romantiků, milovníků přírody jako i fotografů. Právě na podzim je pravým rájem rybářů a houbařů.

Zimní radovánky

V zimě se jezero stává největším kluzištěm. Dá se zde bruslit nebo na běžkách navštívit místa, ke kterým se jinak suchou nohou nedostanete. Stejně tak Vánoce, nebo Silvestr mají v zasněžené šumavské krajině své kouzlo.

Nezávazná rezervace

Počasí

Fotogalerie

  • Pokoj
  • Hotel Orsino
  • Hotelový bazén
  • Sauna