[ ↓ Menu ↓ ][ ↓ Zvolte jazyk ↓ ]

Fulltextové vyhledávání
Die angeforderte Seite ist in der Tschechisch Sprache angezeigt.
Diese Seite ist verfügbar in den Sprachen:Alternativ dazu auf der Homepage in Sprache Deutsch zu gehen.

Okolí

Lipenské přehradní jezero je 42 km dlouhé a 8 km široké. Leží v nadmořské výšce 725 m n. m. Nedaleko Lipna se nachází Schwarzenberský plavební kanál, staré vodní dílo Šumavy, kolem kterého vede cyklotrasa.

První písemná zmínka o Horní Plané je z roku 1332. V roce 1349 byla Horní Planá císařem Karlem IV. povýšena na městys.

Hora Kleť

Hora Kleť

Vrchol Kleť tyčící se 1084 m.n.m. je nejvyšším bodem Blanského lesa. Na vrcholu se najdeme televizní vysílač, hvězdárnnu, horskou chatu a Josefovu rozhlednu, kterou nechal postavit Kníže Josef Jan Nepomuk ze Schwarzenberku již roku 1825.

Lipno

Jezero Lipno

Lipno - Lipenská přehrada je vodní dílo vybudované na řece Vltavě v letech 1952–1959. Rozlohou je největší přehradou na území Česka. Lipno je významnou lokalitou pro rekreační pobyt u vody a sportovní rybolov. Na jeře nabízí bohaté možnosti rybaření a pěší turistiky.

Boubínský prales

Boubínský prales

Již v roce 1858 byl Boubínský prales vyhlášen chráněným územím a je tak třetí nejstarší českou přírodní rezervací. V minulosti býval prales hojně navštěvovaným místem. Každoročně si sem našlo cestu více než sto tisíc návštěvníků.

Plešné jezero

Plešné jezero

Plešné jezero patří k nejnavštěvovanějším místům Šumavy. Morénová hráz je vysoká 30–40 m, kamenné moře sestupuje až 150 m pod jezero. Ledovcový kotel (kar) je zahlouben do severovýchodního svahu nejvyšší hory na české straně Šumavy Plechého.

Hochficht

Hochficht

Oblast v okolí přehrady Lipno je důležitým tusiristickým cílem i v zimě. Kromě nádherné zasněžené přírody zde turisté objevují i výborné sjezdovky a běžecké tratě. Co se týče lyžování Lipno toho nabízí opravdu hodně.

Medvědí stezka

Medvědí stezka

Medvědí stezka je významná turistická značená trasa na Šumavě. Je dlouhá 14 km a jejími krajními body jsou Ovesná a Černý Kříž. Má žluté značení a číslo 6375.

Moldaublick

Moldaublick

Moldaublick je rozhledna postavená v roce 1968 v Rakousku na hoře Sulzberg (1045 m.n.m.). Z rozhledny je krásný pohled na Horní Planou, Černou v Pošumaví, Smrčinu. Na Moldaublick se dostanete nejlépe převozem z Horní Plané.

Stožecká kaple

Stožecká kaple

Stožecká kaple - Kaple Panny Marie - dřevěná poutní kaple vznikla v roce 1791 pod zaniklým hradem, kvůli léčivým účinkům místního pramene a zázračnému obrazu Panny Marie byla vyhledávána poutníky z Čech i nedalekých Bavor

Vítkův kámen

Vítkův kámen

Vítkův kámen je zřícenina gotického hradu ležící na stejnojmenném vrcholu Vítkův kámen na pravém břehu Lipenské přehrady, nad vesničkou Svatý Tomáš. Je nejvýše položenou zříceninou v Česku a to 1035 m.

Nezávazná rezervace

Počasí

Fotogalerie

  • Pokoj
  • Hotel Orsino
  • Hotelový bazén
  • Sauna